Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

Türkçe Sevgisi Binlerce Çocuğu Bosna-Hersek'te Buluşturuyor

14.04.2017 427 Okunma Sayısı

Bosna-Hersek’te ilköğretim ve liselerde ikinci yabancı dil dersi olarak Türkçe öğrenen öğrenciler, dünyada ilk defa çocuklara armağan edilen “23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında bu sene altıncısı düzenlenecek “Çocuk Şenliği”nde bir araya gelecek.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü tarafından ilki 2012 yılında düzenlenen “Çocuk Şenliği”, bu yıl Bosna-Hersek’in büyük şehirlerinden Zenica’da, 26 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçiliği ile Bosna Hersek Sivil İşler Bakanlığı himayesinde ve Yunus Emre Enstitüsünün organizasyonu ile Bosna-Hersek'in 7 kantonunda bulunan 130 okuldan 6 binden fazla çocuğu bir araya getirecek şenliğe, Türkiye ve Bosna-Hersek’ten 100’ün üzerinde kurum ve kuruluş destek veriyor.

Çeşitli kültürel etkinliklerin de yer alacağı şenlikte, Bosna-Hersek’in ünlü ses sanatçısı Hari Mata Hari sahne alacak. Şenliğin renkli bölümlerinden birini de Bosna-Hersek’te en fazla izlenen ve çocuklar tarafından beğenilen “Elif” dizisindeki Elif karakterini canlandıran oyuncu Damla Güvenilir oluşturacak.

Şenlik, TRT Avaz'dan (TSİ) 14.00’te canlı olarak yayınlanacak.