Türkiye - Merkez

En son aradıklarınız Temizle

2017 Türkçe Yaz Okulu “Rotam Türkiye” Yarışması Başladı!

24.07.2017 830 Okunma Sayısı

Yunus Emre Enstitüsünün her yıl gerçekleştirdiği Türkçe Yaz Okulu kapsamında, bu yıl “Rotam Türkiye” ismiyle düzenlenecek olan sosyal medya yarışması katılımcılarını bekliyor. 2017 Türkçe Yaz Okulu öğrencileri fotoğraf, video ve metin kategorilerinde Türkiye’de gördüklerini paylaşarak kıyasıya bir yarışın heyecanını yaşayacaklar.

 

KATILIM KOŞULLARI:

1.    Yarışmaya yalnızca Yunus Emre Enstitüsü kapsamında düzenlenen 2017 Türkçe Yaz Okulu öğrencileri katılabilir.

2.    Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3.    Her katılımcı en fazla 2 (iki) adet sayısal renkli veya siyah beyaz fotoğrafla, video ya da metin ile yarışmaya katılabilir.

4.    Ödül kazanan eserlerin sahipleri, öğrenci olduklarını belgelemek durumundadırlar.

5.    Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.

6.    Yarışmaya başvuru için Yunus Emre Enstitüsü sosyal medya hesaplarını beğenmek ve/veya takip etmek (Facebook: https://www.facebook.com/yeeorgtr, Twitter: https://twitter.com/yeeorgtr, Instagram: https://instagram.com/yeeorgtr) zorunludur.

7.    Yarışmaya katılacak eserlerin (fotoğraf, video ve metin), #RotamTürkiye etiketiyle belirtilen sosyal medya hesaplarında paylaşılması ve Yunus Emre Enstitüsü @yeeorgtr hesabının etiketlenmesi zorunludur.

8.    Fotoğraf ve videolar Türkçe Yaz Okulu kapsamında çekilmiş olmalıdır. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

9.    Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraf ve videolar ile bu eserlerin kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan eserler ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş eserler yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Eserin, bir yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.

10.  Fotoğraf ve videolara renk, keskinlik, toz alma gibi basit işlemler yapılması; kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

11.  Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği eserlerin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

12.  Yarışmaya gönderdiği eser üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan, ödül almış fotoğraf, video ve metinlerin katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir eserle ya da bu eserlerin ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

13.  Gönderilen eserlerin tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntü ve metinlerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

14.  Yarışmaya katılan herkes yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

15.  Kural ihlali yapan kişilerin ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır.

16.  Yunus Emre Enstitüsü her zaman, önceden herhangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın, yarışmayı iptal edebilir, koşullarını değiştirebilir, seçici kurul üyelerinde değişiklik yapabilir. Bu durumda yarışmacılar herhangi bir hak ileri süremezler.

17.  Türkçe Yaz Okulu öğrencileri yarışmaya 18 Ağustos 2017 saat: 18.00’a kadar katılabilirler.