Bizden Haberler
Haberler
Köstence YETKM'de İkinci Türkçe Kursları Sertifika Töreni

Köstence YETKM, 27 Eylül 2013 tarihinde Iaki Hotel'de İkinci Türkçe Kursları Sertifika Töreni ve 2013-2014 Akademik Yılı Açılış Programı düzenledi. Programa Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz, Muavin Konsoloslar Gürcan Özcan ve Özgen Topçu, Romanya Müftüsü Murat Yusuf, Dobruca Türk İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Zeki Uysal ve dernek üyeleri, Andrei Şaguna Üniversitesi heyeti, Türk Hava Yolları (THY) Köstence Müdürü  Yiğit Yalçın, Köstence İli Azınlıklar Müfettişi İkbal Anefi, Mecidiye Atatürk Koleji Müdürleri Akan Molagani ve Özgür Kıvanç ile öğretmenleri, Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hocaları Doç. Dr. Abdi Yaşar Selim ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ertuğ Yavuz, Mangalia Arkeoloji Müzesi Müdürü Sorin Marcel Colesniuc, basın temsilcilerinin yanı sıra Köstence YETKM kursiyerleri katıldı.

 

Programın açış konuşması Köstence YETKM Müdürü Haşim Koç tarafından yapıldı. Koç, günün anlam ve önemini misafirlerle paylaşırken aynı zamanda veda konuşması yaptı. Köstence YETKM ile bugüne kadar işbirliği içinde olan tüm kurumlara ayrı ayrı teşekkür ederek, bu işbirliklerinin kendisinden sonra da devam etmesi dileğini dile getirdi. Açış konuşmasının ardından Merkezin açılışından bu yana Köstence YETKM ile çeşitli programlarda beraber olan ve keman kursu hocası Alev Gafar, keman eşliğindeki müzik dinletisiyle büyük alkış aldı. Merkezimizin öğrencisi ve Köstence Oleg Danovski Devlet Tiyatro ve Operasında görev yapan Melek Nurmambet de söylediği şarkılarda coşku dolu bir atmosfer oluşturdu. 1850 yılında Braşov'da kurulan ve Türkiye'de çeşitli festivallere katılan '' Braşov Magura Kodlea Geleneksel Dans Grubu'' ilginç danslarıyla programa neşe kattı.

 

Eğlenceli dakikaların sona ermesiyle beraber Sertifika Töreni'ne geçildi. A.1 Kurunu başarıyla tamamlayan öğrenciler, sertifikalarını Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ın elinden aldı. Sertifikaların bitiminde duygu ve düşüncelerini paylaşan Füsun Aramaz, Köstence YETKM Müdürü Haşim Koç'a plaket takdim etti. A.2 Kurunu başarıyla tamamlayan kursiyerler de sertifikalarını Dobruca Türk İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Zeki Uysal ve Romanya Müftüsü Murat Yusuf'tan aldı. C.1 Kurunu başarılı bir şekilde bitiren öğrenciler de sertifikalarını  Köstence İli Azınlıklar Müfettişi İkbal Anefi'den ve Köstence YETKM Müdürü Haşim Koç'tan aldı. Sertifika Töreni'nde bütün öğrencilerin sertifika almasıyla beraber toplu hatıra fotoğrafları çekildi.

 

Programın sonlarına yaklaşılırken Cumhuriyet Üniversitesi Resim Bölümü Hocası Doç. Dr. Abdi Yaşar Selim, Köstence YETKM Müdürü Haşim Koç'a hediye takdim ederek Köstence YETKM'ye ilgilerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Fotoğraf Galerisi