Asya Ülkeleri Yunus Emre'yi Konuştu

Yazıcı-dostu sürüm

Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitüleri, “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenledi. Konuşma kulübünün konusu ise Yunus Emre'ydi.

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı çerçevesinde Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitülerince “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenlendi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı ve UNESCO tarafından Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümüne ithafen ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte farklı ülkelerden Türkçe konuşan birçok katılımcı bir araya geldi.

YUNUS EMRE'NİN FELSEFESİ

Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçisi Ersin Erçin, Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen ve Nur-Sultan Büyükelçisi Ufuk Ekici de katıldılar.

Etkinlikte katılımcıların büyük mutasavvıf Yunus Emre’nin dünya görüşü ve insanlık felsefesi üzerine yaptığı konuşmaların yanı sıra şiir ve ilahilerinden örnekler icra edildi.

Bölgesel olarak belli aralıklarla düzenlenen ve katılımcılar tarafından oldukça faydalı bulunan Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü, önümüzdeki dönemde de Asya ülkelerinden katılımlarla devam edecek.

Diğer Etkinlikler

Somali’deki Mogadişu Yunus Emre Enstitüsünün 2021 yılının ilk yarısında düzenlediği yüz yüze Türkçe kursları sonunda...

Güney Kore'nin başkenti Seul'da Türk kültür ve sanatını tanıtan bir program düzenlendi. Seul Yunus Emre...

Sanatın birçok alanında çeşitli kurslar ve atölye çalışmaları düzenleyen Azez Yunus Emre Enstitüsü, 1 Temmuz'da...

Sudan'ın başkenti Hartum'da 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde, meslek sahibi Down sendromlu çocukların...