×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Asya Ülkeleri Yunus Emre'yi Konuştu

Yazıcı-dostu sürüm

Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitüleri, “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenledi. Konuşma kulübünün konusu ise Yunus Emre'ydi.

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı çerçevesinde Seul, Tokyo, Nur-Sultan ve Kuala Lumpur’daki Yunus Emre Enstitülerince “Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü” düzenlendi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı ve UNESCO tarafından Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümüne ithafen ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” kapsamında çevrim içi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte farklı ülkelerden Türkçe konuşan birçok katılımcı bir araya geldi.

YUNUS EMRE'NİN FELSEFESİ

Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçisi Ersin Erçin, Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen ve Nur-Sultan Büyükelçisi Ufuk Ekici de katıldılar.

Etkinlikte katılımcıların büyük mutasavvıf Yunus Emre’nin dünya görüşü ve insanlık felsefesi üzerine yaptığı konuşmaların yanı sıra şiir ve ilahilerinden örnekler icra edildi.

Bölgesel olarak belli aralıklarla düzenlenen ve katılımcılar tarafından oldukça faydalı bulunan Uluslararası Türkçe Konuşma Kulübü, önümüzdeki dönemde de Asya ülkelerinden katılımlarla devam edecek.

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, “Kardeş Okul Mektuplaşma Projesi”...

Yunus Emre Enstitüsü Geleneksel Türk sazlarını Hırvatistan’da müzikseverler ile buluşturdu.

Zagreb Yunus Emre...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Yaratıcı Yazarlık Atölyesi projesinin ilki gerçekleştirildi.

Lefkoşa ...

Somali’de tıpta uzmanlık eğitimi alacak doktorlara yönelik olarak Mogadişu Yunus Emre Enstitüsünün Mogadişu Somali-...