×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Güney Koreliler Türkçe Konuşarak Yarıştı

Yazıcı-dostu sürüm

Seul Yunus Emre Enstitüsü, Güney Kore’de Türk dilini ve kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik ses getiren faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’ye, Türkçeye ve Türk kültürüne yoğun ilgi gösteren Güney Koreli gençler, Seul Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği etkinliklerde bir araya geliyor.

Seul Yunus Emre Enstitüsü ve Hankuk Yabancı Araştırmalar Üniversitesi (HUFS) Mezunlar Derneği iş birliğiyle 9 Aralık 2022 tarihinde “IV. Türkçe Konuşma Yarışması” düzenlendi.

Hankuk Yabancı Araştırmalar Üniversitesi Obama Salonu’nda finali düzenlenen yarışmada T.C. Seul Büyükelçisi Murat Tamer, HUFS Rektör Yardımcısı Jang Tae-Yeop ile Türkçe ve Azerbaycanca Bölüm Başkanı Prof. Dr. Chong Jin Oh tarafından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Yarışmada başlangıç ve orta seviyede Türkçe bilen öğrenciler, ayrı kategorilerde serbest konulu Türkçe konuşma becerilerini sergilediler.

Türk Hava Yollarının sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmada THY Seul Müdürü Mehmet Gürülkan, yarışmada birinci olan adaylara Türkiye’ye gidiş-dönüş biletlerini takdim etti. T.C. Seul Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Esin Tezbaşaran, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Büşra Karatepe, Ticaret Müşaviri Münir Oğuz ve HUFS Mezunlar Derneği Başkanı Cheon Bugi tarafından yarışmada ikinci ve üçüncü olan adaylara ödülleri verildi.

GÜNEY KORELİLER TÜRK KÜLTÜRÜNÜ SAHNEYE TAŞIDI

Güney Koreli güzel sanatlar bölümü öğrencilerinden oluşan “Yankı” adlı dans grubu Türk halk danslarıyla; Türkoloji bölümü öğrencileri de Türkçe şarkılarıyla geceye renk kattı.

Programda öğrenciler arasında gerçekleştirilen çekilişin ardından çeşitli ödüller de sahiplerine takdim edildi.

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsü, tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye’ye ve Türkiye’nin eşsiz kültürel...

Yunus Emre Enstitüsü, dünyanın her yerinde Türkçeye ve Türk kültürüne artan talep doğrultusunda çalışmalarına büyük bir...

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Enstitünün Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümüne yönelik...

Türkiye’nin, Türk dilinin ve kültürünün tanıtımına yönelik Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği faaliyetler...