İki Dil Tek Masal

Yazıcı-dostu sürüm

Berlin Yunus Emre Enstitüsü, Türk ve Alman masallarını her iki dilde bütün dijital platformlarda dinleyicilere sundu.  

Berlin Yunus Emre Enstitüsü, salgın döneminde ağırlık verdiği dijital ekinliklerine bir yenisini daha ekledi. Türk ve Alman masalları hem Türkçe hem de Almanca olarak bütün dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bütün masallar Türkçe ve Almanca olarak anlatılacak. Millî Eğitim Bakanlığının yurt dışında görevlendirdiği öğretmenlerden olan Gönül Tiftik, masalları Türkçe okuyor. Masal anlatıcılığı eğitimi aldıktan sonra öğretmenlik yaparken öğrencilerine Türk masallarını anlatmaya başlayan Tiftik, Türk  masallarını  sadece Türk öğrencilerin değil okuldaki bütün öğrencilerin dinlediğini aktardı.

Masalları Almanca okuyan masal anlatıcısı Silvia Freud, “Türk masallarını çok seviyorum, onları anlatmayı da çok seviyorum." dedi.

5 TÜRK 5 ALMAN MASALI OKUNACAK

Toplamda 10 masaldan oluşan liste içerisindeki Türk masalları arasında Keloğlan’dan Görünmez Adam, Deli Dumrul ve Dede Korkut’tan Kantur Ali yer alırken Almanca masallar listesinde Grimm kardeşlerden Yırtık Pabuçlar ile Altın Kaz, Admetus Efsanesi ve Tek Gözlü Dev yer alıyor.

Toplamda 10 masaldan oluşan liste içerisindeki Türk masalları arasında Keloğlan’dan Görünmez Adam, Deli Dumrul ve Dede Korkut’tan Kantur Ali yer alırken Almanca masallar listesinde Grimm kardeşlerden Yırtık Pabuçlar ile Altın Kaz, Admetus Efsanesi ve Tek Gözlü Dev sıralanıyor.

Masallar milyonlarca abonesi olan Apple Podcast, Spotify, Amazon Podcast ve Google Podcast gibi uluslararası dijital platformlarda erişime sunulacak. Her ay bir masal yayınlanacak.

 

 

Diğer Etkinlikler

Hartum Yunus Emre Enstitüsü, edebiyat ve kültür sanat faaliyetleri kapsamında Sudanlı genç edebiyatçılara yönelik “...

Yunus Emre Enstitüsü farklı amaçlar için Türkiye’ye gelen yabancıların Türkçe iletişim ihtiyaçlarına yönelik olarak...

Köln Yunus Emre Enstitüsü, aynı dönemde düşünceleriyle bulundukları topluma ve dünyaya ışık tutan tasavvuf ve halk...

Moskova Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe kurslarına katılan öğrenciler için sanat etkinlikleri, piknik programı ve bilgi...