Köln'de Kahve Severler Kahve Fincanlarını Tasarladı

Yazıcı-dostu sürüm

Köln Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği, kahveseverlerin Türk kahvesi fincanlarını kendilerinin tasarladığı yarışmada kazananlar belli oldu. 

Köln Yunus Emre Enstitüsünün, Almanya genelinde başlattıǧı "Kahveni Tasarla“ isimli dijital tasarım yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada jüri başkanlıǧını üstlenen minyatür sanatının usta ismi, Devlet Sanatçısı Suna Koçal Köln Yunus Emre Enstitüsünün Kültür TV yayınında kazananları açıkladı. 

Doǧu ve Batı kültürlerinin desenleri arasında bağ kurarak, bu desenleri Türk kahve fincanına sembolik olarak yansıtmanın ön planda olduǧu yarışma, Türkiye‘den Almanya’ya göçün 60. yılı kapsamında gerçekleşti.

Birbirinden güzel ve başarılı tasarımların arasından birinciliǧe Alsu Yılmaz, ikinciliǧe Ayşe Bostan ile Walid Zroud, üçüncülüǧe Eva Kowak’ın tasarımları seçildi. Mansiyon ödüllere ise Zehra Yılmaz ve Ayşe Karakoç layık görüldü.

Pandemi dolayısıyla dijital olarak gerçekleşen ödül töreninde, Suna Koçal kısa bir tanıtım konuşmasının ardından kazananları takdim etti. Yayına katılan kazanan yarışmacılar da tasarımları ve yarışma hakkında duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Kültür TV yayınına bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

Diğer Etkinlikler

“Fas’ta Ramazan” konulu kısa video yarışmasında dereceye giren üç katılımcının ödülleri, Rabat Yunus Emre Enstitüsünde...

UNESCO’nun ilan ettiği “Yunus Emre” yılı kapsamında Uluslararası Yunus Emre Kısa Film Yarışması düzenleniyor. Yunus...

"Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri kapsamında  “Türkçe ve Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri”...

Hafız Abdullah Nazırlı (HAN) Vakfı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen "İlahi Aşkın Sesi" Milletlerarası...