×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Köstence’de Türk Kültüründe Lokum ve Kolonya Konferansı

Yazıcı-dostu sürüm

Köstence Yunus Emre Enstitüsü tarafından 5 Haziran Romanya Türk Dili Günü vesilesiyle “Türk Kültüründe Lokum ve Kolonya” başlıklı konferans düzenlendi.

Konferansa Köstence İl Eğitim Başmüfettişliği Türkçe Müfettişi İcbal Anefi, Dobruca bölgesinde görev yapan Türkçe öğretmenleri ve Köstenceliler katıldı. Yoğun katılımın olduğu, Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretimi Daire Başkanı Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu tarafından verilen konferansta lokum ve kolonyanın geçmişten günümüze gelen serüveni anlatıldı. Büyük ilgi uyandıran konferansta lokum ve kolonyanın etimolojik incelemesi üzerine bilgiler veren Kartallıoğlu, sözlerine şiir ve manilerle son verdi.

Konferansın ardından çeşit çeşit lokumun tadına bakan ve farklı kokulara sahip kolonyaları deneme imkanı bulan dinleyiciler, duydukları memnuniyeti dile getirdi. Etkinlik; çekilen hatıra fotoğrafları ve iyi dilek temennileri ile sona erdi.

Diğer Etkinlikler

Tunus'ta Gastrodiplomasi etkinliği kapsamında Gaziantep yemekleri Tunusluların beğenisine sunuldu.

Gaziantep...

Romanya'da, "Dünya Kahvaltı Günü" vesilesiyle Türkiye'nin Bükreş Büyükelçiliği ve Bükreş Yunus Emre ...

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenen Türk Günü ve Türk Yemek Festivali'nde, Türk kültürü ve mutfağı tanıtıldı. ...

Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği, Türk Mutfağı Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi....