×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Malezya'da Türk Okçuluğu Derslerini Tamamlayan 121 Öğrenci Sertifika Aldı

Yazıcı-dostu sürüm

Malezya'da Yunus EmreEnstitüsü (YEE) ve Okçular Vakfı iş birliğiyle Uluslararası IDRISSI Okulu'nda verilen geleneksel Türk okçuluğu derslerini tamamlayan 121 öğrenci sertifikalarını aldı. 

Büyükelçi Emir Salim Yüksel, 2021-2022 eğitim yılında geleneksel Türk okçuluğu derslerini tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi.

Türk okçuluğuyla ilgili teorik ve pratik bilgi ve tecrübenin yıl boyunca alanında uzman eğitmenler tarafından öğrencilere aktarıldığı program kapsamında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 108 öğrenci, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 95 öğrenci, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 118 öğrenci geleneksel Türk okçuluğu dersi aldı.

Bu yıl 121 öğrencinin katıldığı derslerde öğrenciler el yapımı okçuluk malzemeleriyle çalışma fırsatı buluyor ve atış talimleri yapıyor.

Müfredat derslerini başarıyla tamamlayan öğrencilere Yunus Emre Enstitüsü ve Okçular Vakfı tarafından hazırlanan sertifikalar veriliyor.

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Okçular Vakfı iş birliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Balkan Okçuluk Turnuvası...

Sırbistan’ın Sancak bölgesindeki Yeni Pazar şehrinde 'Geleneksel Türk Okçuluk Kursu' açıldı.

Yunus...

Yunus Emre Enstitüsü ve Okçular Vakfı iş birliğiyle 2017 yılından bu yana yürütülen Kemankeş Projesi kapsamında 28 Mart...

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından organize edilen 2022 Malezya Okçuluk Festivali kapsamında mayıs ayında...