×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Masal ve Oyun Atölyesi

Yazıcı-dostu sürüm

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Yunus Emre Enstitüsü İş birliğinde, medya okuryazarlığı konusunda dünyanın farklı ülkelerinde yerleşik yaşayan Türk vatandaşlarına farkındalık kazandırmak ve medya ortamlarını doğru kullanabilen, ileti ve içerikleri sağlıklı bir şekilde anlayan ve yorumlayabilen medyaya hakim kullanıcıların yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı düzenlenmektedir.

Çalıştay kapsamında çocuklara yönelik bilgilendirici ve eğlendirici etkinlikler düzenlenecektir. Çocukların hayal gücünü geliştirmek, aynı zamanda kültürlerarası bağları da güçlendirmeyi hedefleyerek katılımcı bir biçimde masal atölyesi ve medya okuryazarlığı eğitimleri gerçekleştirilecektir. Çocuk gelişimi uzmanlarından oluşan eğitmen kadrosu ile her yaş grubuna uygun eğitsel içerik katılımcı şekilde aktarılacaktır. Çocuklar bu atölyede hayal güçlerini ve ifade yeteneklerini geliştirecek, duygu ve düşüncelerini aktarabilecekleri bir atmosfere sahip olacak, medya kullanım alışkanlıklarına ilişkin bilinçleneceklerdir. Katılımcılara saat 10:30-11:00 arası kahvaltı ikram edilecektir. 
 

Yer: Viyana Yunus Emre Enstitüsü

Tarih: 27.03.2022 

Saat: 10:30 - 14:00

Dil: Türkçe

Programa kayıt gerekmemektedir.