×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Rus Türkologların 4 Kitabı Moskova'da Tanıtıldı

Yazıcı-dostu sürüm

Moskova YEE tarafından düzenlenen ve Moskova’da saygın bir yeri olan Kitap Tanıtım Günleri etkinliğinde, dört Rus Türkoloğun Türkiye ve Türk kültürü hakkında yazdığı eserler kitapseverlerle buluştu.

Moskova Yunus Emre Enstitüsünde 2 Temmuz 2021 tarihinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kitap Tanıtım Günleri Etkinliği gerçekleştirildi.

Rusya Üniversitelerinde çalışmalarına devam eden alanlarında uzman Rus Türkologların Türkiye ile ilgili kitaplarının tanıtıldığı etkinlikte, birbirinden değerli 4 eser Moskovalı kitapseverler ile buluşturuldu.

RUS TÜRKOLOGLARIN TÜRKİYE HAKKINDAKİ ESERLERİ TANITILDI

Geçiş Dönemi Türk Yazarları, Edebiyat Portreleri adlı çalışmasıyla Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Ülkeleri Enstitüsü Türk Filolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mariya Repenkova; Babam Abdülhamit adlı eseriyle St. Petersburg Devlet Üniversitesi Çağdaş Türkiye Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Apollinaria Avrutina; Türk Dili – Oku, Öğren, Sev adlı ders kitabıyla Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Ülkeleri Enstitüsü Türk Filolojisi Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Elena Oganova ve Anna Kolomoytseva; Türkiye – AB İlişkilerinin Gelişmesi: Problemler ve Perspektifler adlı eseriyle Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsünden Dr. Amur Gadjiev programa katıldılar.

Türkçe ve Rusça olarak gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar eserlerle ilgili merak ettikleri sorulara araştırmacıların kendi sözleriyle yanıt bulma şansına sahip oldular. Programın ardından misafirlere Türk mutfağından ikramlarda bulunuldu.

 

Diğer Etkinlikler

Macaristan'da, Budağeşte Yunus Emre Enstitüsü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)  iş birliğiyle "Gurbetçi...

Macaristan'da, Budağeşte Yunus Emre Enstitüsü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)  iş birliğiyle "Gurbetçi...

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yazar Mustafa Tatcı'nın “Aşkın Dili Yunus Emre” kitabının ...

Köln Yunus Emre Enstitüsü tarafından ilkokulların bünyesinde gerçekleştirilen Türkçe ve Almanca okuma günleri...

Diğer Etkinlikler

Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü’nde 2022 yılının ilk Kültür-Sanat Sohbetleri programında Ignác Kúnos’un “Doksan Sekiz...

Türk dili ve Türk kültürü ile Türkiye’nin uluslararası alanda bilinirliği, güvenilirliği ve itibarının artırılmasında...

Yunus Emre Enstitüsünün ilk defa düzenlediği Türkoloji Kış Okulu, Enstitünün Ankara’daki Kızılay ofisinde gerçekleşen...

Yunus Emre Enstitüsü tarafından yurt dışında görev yapan Türkologlar ve Türkoloji öğrencileri için bir başvuru kaynağı...