Türk Sinemasının Büyülü Dünyasında Türkçe Konuşma Kursu

Yazıcı-dostu sürüm

Priştine, Prizren ve İpek Yunus Emre Enstitüleri Türkçe öğrenen,  Türkçe dil becerilerini geliştirmek isteyen ve Türk Sineması ve dizilerine ilgi duyan kişilere yönelik olarak çok renkli bir konuşma kursu düzenliyor. Türk Dizi Film Konuşma Kurslarında öğrenciler hem Türk Sineması hakkında değerli bilgiler öğreniyor hem de kendi bilgilerini diğer katılımcılarla paylaşıyor.

Türkçe Öğretmeni Roni Ramizi ile B2 seviyesi Türkçe Dizi Film Konuşma Kursu

Kosova’nın Priştine, Prizren ve İpek şehirlerinde bulunan Yunus Emre Enstitüleri, Türkçe öğrenenlerin konuşma becerilerini geliştirmeleri için bir kurs düzenliyor. Türkçe Dizi Film Konuşma Kursları ile katılımcılar hem Türkçe konuşma kabiliyetlerini geliştiriyor hem de Türk sineması ve dizi dünyası hakkında bilgi sahibi oluyor.

RENKLİ SUNUMLAR İLE TÜRK SİNEMASI

Türkçe Öğremeni Murat  Baca tarafından verilen B2 seviyesindeki derslerde Türk Sineması'ndan güncel filmlere yer veriliyor. 

Kurslar, alanında uzman Türkçe öğretmenleri tarafından A1, A2 ve B2 seviyelerinde gerçekleşiyor. A1 seviyesindeki kurs Rrezarta Kuleta, A2 seviyesindeki kurs Murat Baca ve B2 seviyesindeki kurs programı ise Roni Ramizi tarafından düzenleniyor.

HAFTANIN İKİ GÜNÜ DÜZENLENİYOR

Her üç seviyedeki kurs da haftanın iki günü öğrencilerle buluşuyor. Türkçe öğretmenlerinin Türk Sineması ve dizileri hakkında yaptıkları renkli sunumlar ile öğrenciler hem Türk Sineması hem de Türk kültürü hakkında bilgiler öğreniyor.

Ders sırasında Türkçe öğretmenleri Türk sineması ve Türk dizileri hakkında oldukça eğlenceli sunumlar yapıyor.

 

 

 

 

TÜRKÇE BECERİLERİ FARKLI MATERYALLERLE DESTEKLENİYOR

 

 

 

  Öğrenciler ders sırasında karaoke üzerinden bildikleri Türkçe şarkıları söyleyerek Türkçe becerilerini sergiliyor. 
  

Türkçe Öğretmen Rrezarta Kuleta ile düzenlenen A1 seviyesi Türkçe Dizi Film Konuşma Kursu

Dersler öğrencilerin seviyelerine göre hazırlanan ders materyalleri ile destekleniyor. Öğretmenler, öğrencilere Türkçe dil becerilerini geliştirmeleri amacıyla kitap ve materyal önerilerinde de bulunuyor.

ÖĞRENCİLER TÜRKÇE KONUŞMA BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Oldukça eğlenceli geçen dersler öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Derslerde öğrencilerin Türkçe becerilerini sergilemeleri için en uygun ortam sağlanıyor. Öğrenciler kimi zaman karaoke üzerinden bildiği şarkıları derste seslendirebiliyor.  Öğrencilerin de Türk Sineması ve Türk dizileri hakkındaki bilgilerini paylaşabildiği kurslardaki enteraktif ortamda Türkçe öğretmenleri, öğrencilerin Türkçe konusundaki eksiklerini tamamlayıcı nitelikte konular işliyor.

KOLOMBİYA'DAN ÜRDÜN'E KADAR YOĞUN TALEP

Kosova'daki Priştine, Prizren ve İpek Yunus Emre Enstitüleri merkezler tarafındna düzenlenen Türk Dizi Film Konuşma Kursları sınır tanımıyor. Kolombiya'dan Cezayir'e Paraguay'dan Ürdün'e kadar çok sayıda ülkeden katılımcılar Türk Dizi Film Konuşma Kurslarına yoğun ilgi gösteriyor. 

Türkçe Dizi Film Konuşma Kursuna aşağıdaki başvuru formuyla katılabilirsiniz.

Başvuru Formu

 

Diğer Etkinlikler

Türkiye'nin de diplomatik desteği ve Yunus Emre Enstitüsünün katkılarıyla gerçekleşen Birinci Kudüs Arap Film Festivali...

Londra, Berlin ve Washington'daki Yunus Emre Enstitüleri tarafından her yıl düzenlenen “Cut Short, Live Long” kısa...

Lefkoşa’da herkesin özlemini duyduğu açık hava sineması geceleri bu yıl yeniden başladı. Lefkoşa Yunus Emre...

Tiran Yunus Emre Enstitüsü, Oktay Kaynarca’yı Enstitünün sosyal medyada yayınlanan bir progrogramda ağırladı....

Diğer Etkinlikler

Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Yunus Emre Türkçe sınıfı açıldı. Türkçe sınıfında sadece öğrenciler değil eğitim veren...

Salgın sonrası dönemde Türkçe öğretim etkinlikleri ve kültürel faaliyetlerine dijital ortamda devam eden Yunus...

Tiran Yunus Emre Enstitüsündeki yüz yüze Türkçe dersleri, geçen yıl mart ayında alınan önlemler...

Lübnan'ın tek kamu üniversitesi Lübnan Üniversitesinde 2017 yılında, Yunus Emre Enstitüsünün (YEE)...