×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Hollanda’da Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünde “mystical jourNEY” Konseri Düzenlendi

Yazıcı-dostu sürüm

Hollanda’da Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) konser salonunda 5 Temmuz 2022 tarihinde  “mystical jourNEY” isimli konser programı düzenlendi. Programının açılış konuşmasını Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Abdullah A. Altay yaptı.

Farklı ülkelerden müzisyenlerin bir araya gelerek oluşturduğu “Sinan Arat Band” müzik grubu, mystical jourNEY adını verdikleri bu konser ile seyircilere unutulmaz bir program sundu. Sufi müziğin Ney ve Batı enstümanlarıyla harmanlanlandığı müzikal yolculukta makamsal müziğin zengin ifadeleri hem özgün besteler hem de Yunus Emre ilahileri ve nefesler ile icra edildi.

Hollanda’da yaşayan ney sanatçısı Sinan Arat’ın aynı zamanda vokal olarak da yer aldığı konsere Stuart Dickson: Perküsyon, Davul , Eren Aksahin- Saz, Kopuz, Ud, Kenan Arat- Gitar ve Payam Ghasemi - Bass Gitar enstrümanları ile eşlik ettiler.

Konuklar arasında bulunan tanınmış Suriyeli sanatçı Wasim Arslan’ın da programın kapanışında sahne alması gecenin sürprizi oldu. Oldukça keyifli bir müzik ziyafetinin sunulduğu konser katılımcıların beğenisini kazandı.

Diğer Etkinlikler

Hırvatistan'ın sahil kenti Rijeka'da dünyaca ünlü kanun virtüözü Ahmet Baran müzikseverlerle buluştu....

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ABD Kültür Merkezi, Türk kültürünün ABD’de müzik yoluyla tanıtılması amacıyla, Los Angeles...

İrlanda'nın başkenti Dublin'de Osmanlı sultanlarının asırlar boyunca bestelediği eserler, Dublin Trinity...

Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan "Yunus Bir Söz Söylemiş" projesi kapsamında Yunus Emre’nin 5...