Koronavirüsle İlgili Tüm Gelişmeler Tek Bir Sitede

Yazıcı-dostu sürüm

Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında KOVİD-19’un çaresini bulmak için çalışan tüm paydaşların; en güncel bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri en güvenilir kaynaklardan takip edebilmesini sağlamak amacıyla kurduğu bilimsel platformu covid19.tabipacademy.com adresi üzerinden kullanıma açtı! “Covid-19 Hub” adlı site onlarca konu başlığı altında yüzlerce makale ve analizi ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunuyor. 

Yunus Emre Enstitüsü, koronavirüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye bu kapsamlı platformla katkı sunuyor. Yüzbinlerce hastanın hayatını kurtarmak ve virüsün yayılmasını durdurmak için zamanla yarışan bilim insanlarına, doktorlara, medikal malzeme üreticilerine ve ilgili tüm paydaşlara en güncel gelişmeleri, verileri ve bulguları ana kaynaklardan derleyerek dünya kamuoyunun erişimine sunuyor ve koronavirüse karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye hız katıyor. En ufak zaman kaybına bile tahammülümüzün olmadığı şu dönemde, öncelikli olarak Türkiye'den iyi örnekler ve gelişmeleri, aynı zamanda Yunus Emre Enstitülerinin dünya çapındaki ağını kullanarak Japonya’dan Güney Kore’ye Almanya’dan ABD’ye kadar her ülkedeki iyi uygulamaları insanlığın hizmetine sunuyor.

Tüm dünyayı aynı şekilde etkileyen koronavirüse karşı yürütülen mücadeleye herkesin katkısı çok önemli. Bu siteyi daha da geliştirerek zamana karşı yürütülen bu mücadeleye destek vermek isteyen herkesin görüş, öneri ve katkılarını bekliyoruz.

Diğer Etkinlikler

Yunus Emre Enstitüsünün, KOVİD-19 salgınının küresel çapta duygusal ve sanatsal dışavurumlarına ayna tutan Covidoscope...

Covidoscope Projesi, insanlığın ortak bir tecrübeye karşı benzer duygusal tepkiler ürettiğini, ancak bunun yanında...

Röportaj: Deniz Renkveren, .tr dergisi

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ile yaptığımız röportaj...