×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Romanya'da Kadın Yönetmenler Film Festivali

Yazıcı-dostu sürüm

Avrupa'daki Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı (EUNIC) bünyesinde organize edilen, pek çok büyükelçilik ve kültür kurumu tarafından desteklenen ve 7-10 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenen Cinefeminia'ya (Kadın Yönetmenler Film Festivali) Türkiye'yi temsilen Bükreş Yunus Emre Enstitüsü (YEE) katıldı.

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü festivale, senaryosunu hem yazan hem yöneten Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" filmiyle katılım sağladı. Söz konusu film, festival verilerine göre festivalin ilk üç gününde en çok izlenen filmi oldu.

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü , her yıl geleneksel olarak düzenlenen diğer bir festival olan AsiaFest'e (Asya Ülkeleri Festivali) sinema kategorisine "Ertuğrul 1890" isimli filmle katıldı.

Bükreş'in Titan Park'ında izleyicilerle buluşan film, Türk-Japon ortaklığıyla hazırlanması, festivalin içeriğine uygun olması ve sahnelerin gerçekliğiyle seyircilerden büyük beğeni aldı.

Diğer Etkinlikler

Bakü Yunus Emre Enstitüsü, Azerbaycan genelinde gerçekleştirdiği büyük çaplı faaliyetlerle Türk sinemasının nitelikli...

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü tarafından “Balkanlarda Türk Dizileri” konulu panel düzenlendi.

Enstitünün ev sahipliği...

T.C. Moskova Büyükelçiliği, Rus-Türk İş Adamları Birliği ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle 23-24 Temmuz...

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de "Kuş Dili" isimli belgesel filmin gösterimi yapıldı.

Ülkedeki 56....