×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Tiflis’te Bağlama Kursu Öğrencileri için Sertifika Töreni

Yazıcı-dostu sürüm

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde 6 Temmuz-24 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşen bağlama kursunu tamamlayanlar için konser ve sertifika takdim töreni düzenlendi.

Bağlama kursu dönem sonu etkinliğine Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Azerbaycan'ın Tiflis Büyükelçisi Faik Guliyev, Türk Hava Yolları Gürcistan Müdürü Şerafettin Ekici ile öğrencilerin yakınları katıldı.

10 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen programda konuşan T.C. Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Gürcistan’da yaşayan tek kadın ozan Nargile Mehtiyeva’nın Gürcistan'daki faaliyetlerinden gurur duyduğunu dile getirerek, Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde bağlama kursu düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.

İNSANLARI MÜZİKLE BİRLEŞTİRECEĞİZ

Sanatsal faaliyetlerin önemine dikkat çeken Büyükelçi Yazgan "Bu tür faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Konserlerinizi daha büyük vesilelerle yapacağız. Gürcistan'da Türkiye'den, Azerbaycan’dan ve Gürcistan'dan insanları müzikle birleştireceğiz." diye konuştu.

Azerbaycan’ın Tiflis Büyükelçisi Faik Guliyev de saz ve bağlama kültürünün Türk ve Azerbaycan halkının kalbinde yer aldığını ifade ederek, bu sanatın gençlere aktarılması için benzer projeleri desteklemeye her zaman hazır olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından bağlama kursu mezunları bir saatlik konser verdi. Dinleyenlere müzik ziyafeti yaşatan konserin akabinde gerçekleştirilen sertifika takdim töreni, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Diğer Etkinlikler

Dünyaca ünlü ney virtüözü Kudsi Erguner, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de müzikseverlerle buluştu.

Türk...

Yunus Emre Enstitüsünün dünyanın dört bir yanındaki merkezlerinde Ramazan Bayramı kutlandı. Arjantin’den Doha’ya kadar...

Katar’ın başkenti Doha’daki Yunus Emre Enstitüsünde Ramazan ayı boyunca birbirinden renkli birçok faaliyet düzenlendi....

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Almudena Katedrali'nde "Üç semavi Dinden Müzikler" adıyla konser düzenlendi.
Türkiye'...